Skip to main content

Metoda Globalnego Czytania

Dostęp do szkolenia
Niezarejestrowany/-a
Cena
198 zł
Uzyskaj dostęp

Według Glenna Domana – twórcy metody globalnego czytania – „Czytanie jest jedną z najważniejszych funkcji w życiu, ponieważ cała nauka opiera się na umiejętności czytania”. W procesie rozwijania u dzieci kompetencji związanych z nauką czytania niezwykle ważna jest rola edukacji elementarnej. Właśnie na tym etapie budujemy przestrzeń do tego, aby dzieci poprzez zabawę i spontaniczne odkrycia odczytywały wyrazy nazywające to, co im bliskie i znane z codziennej aktywności.

Podczas szkolenia dowiesz się, jakie są główne założenia metody oraz jaki jest jej związek z neurodydaktyką. Dowiesz się, jakie jest praktyczne zastosowanie etapów nauki czytania metodą Domana oraz nauczysz się budować harmonogramy i organizować pracę tak, aby efektywność zastosowania metody była na najwyższym poziomie. Poznasz też narzędzie obligatoryjne dla tej metody, czyli karty – na których w centrum – umieszczone są wyrazy, a w kolejnych etapach zdania. Poznasz także książki do nauki czytania tą metodą.

Karolina Pol

Jako właścicielka firmy edukacyjnej EduKaPol Szkolenia pomagam nauczycielom z całej Polski poznawać i stosować innowacyjne metody edukacyjne. Podpowiadam jak zaplanować i zorganizować pracę określonymi metodami tak, aby prowadzone przez nauczycieli zajęcia były atrakcyjne, a ich efekty miały wpływ na zintegrowany i efektywny rozwój uczniów i wychowanków. W czasie prowadzonych szkoleń najważniejszą dla mnie wartością są ludzie i budowane przestrzeni do działań edukacyjnych opartych na relacjach. Moim zdaniem tak, jak człowiek jest istotą społeczną, tak edukacja również ma charakter społeczny, ponieważ każda osoba, którą spotykamy na swojej drodze ma wpływ na to, czego się uczymy, jak się uczymy i jaką mamy motywację do uczenia się.

Zapraszamy do skorzystania z naszego szkolenia. Za pierwszym razem wymagane będzie przechodzenie przez lekcje według zadanej kolejności. Po ukończeniu danej lekcji możesz do niej wrócić w dowolnym momencie, kiedy tylko zechcesz! Gdy już poznasz wszystkie treści i prawidłowo odpowiesz na pytania testowe, będziesz mieć możliwość pobrania zaświadczenia ukończenia szkolenia!

Czy chcesz mieć dostęp do wszystkich szkoleń EduAkcji z zakresu wychowania przedszkolnego na jednej platformie? Skorzystaj z kodu rabatowego platforma20, który obniży cenę regularną aż o 20% za dostęp do ponad 20 szkoleń.
Poznaj wszystkie nasze szkolenia: www.edu-akcja.pl/tematyka/

Zapraszamy do pobrania materiałów dodatkowych do kursu:

Ocena szkolenia

5.0
Średnia ocen
Liczba ocen: 6
5
6
4
0
3
0
2
0
1
0
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!
Aleksandra Drewicz-Pesta
Przesłana 3 lata temu
Super

Szkolenie bardzo pomocne do rozpoczęcia pracy metoda czytania globalnego wg Domana, praktyczne wskazówki jak prowadzić zajęcia w przedszkolu oraz jak przygotować samodzielnie karty z wyrazami. Polecam

Maja Sołtysiak
Przesłana 3 lata temu
Znakomicie

Szkolenie przeprowadzone bardzo profesjonalne, wiadomości przekazywane w sposób ciekawy, bardzo podobały mi się przykłady praktyczne!

Ilona Janik
Przesłana 3 lata temu
Ciekawa

Bardzo ciekawe szkolenie.Polecam

BARBARA IZDEBSKA
Przesłana 3 lata temu
Super szkolenie

Czytelne i ciekawie przygotowane polecam każdemu i czekamy na następne . Jestem zainteresowana tematyką autyzmu i logopedii dla autystyka

Anna Hanc
Przesłana 3 lata temu
Bardzo dobry sposób nauki czytania

Bardzo dużo potrzebnych materiałów do nauki globalnego czytania. Osoba prowadząca szkolenie bardzo szczegółowo i jasno przedstawiła wszystkie zagadnienia, które miały być ujęte w tym szkoleniu. To szkolenie na pewno będzie bardzo przydatne w pracy młodego nauczyciela, który rozpoczyna realną pracę z małymi dziećmi.

Katarzyna Hajduk
Przesłana 3 lata temu
Metoda Dommana

Szkolenie bardzo przystępnie podane i ciekawe. Możliwość zobaczenia w praktycznym działaniu. Jasny i przejrzysty przekaz.

Show more reviews
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!